Polska Grupa Spożywcza ma rozpocząć współpracę z sieciami handlowymi „jak najszybciej”

26.05.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Według wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyka Polska Grupa Spożywcza będzie chciała podjąć współpracę z innymi sieciami handlowymi „jak najszybciej”. .

Polska Grupa Spożywcza rozpoczęła działalność, teraz będzie obudowywać to i myślę, że handel jest tym ostatnim ogniwem, oczywiście bardzo potrzebnym. Ale tego nie da się zrobić w ciągu miesiąca

– powiedział Kowalczyk w radiowej Jedynce.

Nie zdradził jednak, czy jest to kwestia roku czy też dwóch. Uzależnił to od sytuacji rynkowej i możliwości.

Będziemy proponować taką współprace, natomiast żeby była to znacząca sieć sklepów, którą będzie zarządzał holding, to myślę, że to nie nastąpi szybko, ale współpracować z innymi sieciami będziemy się starali jak najszybciej

– podkreślił.

Holding spożywczy powstał na bazie Krajowej Spółki Cukrowej. Szacowane przychody Krajowej Grupy Spożywczej mają kształtować się na poziomie blisko 3,5 mld zł rocznie, co ma stanowić stanowiło wzrost o ponad 35 proc. w stosunku do obecnych przychodów Krajowej Spółki Cukrowej.

Realizacja projektu budowy Krajowej Grupy Spożywczej ma przyczynić się do efektu skali – większej aktywności w światowym obrocie handlowym, a także rozszerzeniu kanałów dystrybucji i bazy odbiorców na rynku krajowym.

Jednocześnie planowane jest rozpoczęcie działalności w nowych segmentach jak nasiennictwo czy hodowla roślin. Szacowany jest także wzrost przychodu w sektorze zboża i mąki o ponad 300 mln zł, a w sektorze skrobi o blisko 50 mln zł.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA