Piwo wlewane do szklanki

Piwo nie dla Rosjan. Brakuje aluminiowych puszek

01.04.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W Rosji popularność piwa w puszkach aluminiowych znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, więc niedobór tego typu opakowań może ograniczyć liczbę piwa nawet o jedną trzecią.

Kilka dni temu amerykański koncern Ball, produkujący puszki aluminiowe, ogłosił decyzję o opuszczeniu Rosji.

Ball Corporation jest głęboko zaniepokojone wojną na Ukrainie. Oprócz ogłoszonego w zeszłym tygodniu zawieszenia przyszłych inwestycji w Rosji, zdecydowaliśmy natychmiast ograniczyć działalność w trzech naszych zakładach produkcyjnych w Rosji. Staramy się także sprzedać naszą rosyjską firmę nowemu właścicielowi

– podała firma.

Według rosyjskiego Stowarzyszenia Producentów Piwa puszki aluminiowe stanowią ponad 30 proc. rynku opakowań na piwo.

W ostatnich latach ten rodzaj opakowań jest popularny wśród konsumentów, ponieważ jest kompaktowy i lekki. Odnotowano znaczny wzrost sprzedaży piwa w puszkach. Producent, który zapowiedział opuszczenie rosyjskiego rynku, jest jednym z jego liderów.

– czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia.

Stowarzyszenie uważa, że ​​zakłady produkujące aluminiowe puszki mogą znaleźć nowego właściciela, który zaspokoi potrzeby rynku. Ponadto w dłuższej perspektywie produkcja piwa może zostać przestawiona z puszek aluminiowych na inne rodzaje opakowań, takie jak szkło.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA