Pierwszy związek zawodowy w polskiej branży gier. Założyli go twórcy Wiedźmina i Cyberpunka

10.10.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W tym roku w CD Projekt RED doszło do fali masowych zwolnień – z pracą pożegnało się ok. 100 osób, czyli około 9 proc. wszystkich zatrudnionych. Pozostali pracownicy zareagowali na to pierwszy w Polsce związek zawodowy autorów gier.

Pracownicy CD Projekt RED podjęli decyzję o uformowaniu Związku Pracowników Branży Gier po ostatniej fali zwolnień z 2023 roku, kiedy pracę w CDP RED straciło 9% zatrudnionych (ok. 100 osób).

Część już odeszła, część odejdzie z końcem roku, kiedy wygasną im umowy. Ludzie zaczęli ze sobą rozmawiać, w końcu każdy mógł być następny. Kwestia stabilności zatrudnienia w ostatnich latach stawała się coraz istotniejsza, a związek pozwala wzmocnić bezpieczeństwo etatów i coraz więcej osób wyrażało chęć przystąpienia do niego, gdyby powstał

– przekazali redakcji CD Action założyciele związku.

Związek działa w ramach OZZ Inicjatywa Pracownicza. Jak zaznaczają twórcy, mogą do niego się przyłączać także twórcy gier z innych zespołów. Jego celem jest bowiem poprawa warunków pracy we wszystkich firmach gamingowych w Polsce.

Jak przekonują członkowie związku, sytuacja w CD Projekt RED już uległa poprawie i warunki pracy przy dodatku do Cyberpunka 2077 były znacznie lepsze niż przy tworzeniu podstawowej części gry.

Studio już wdrożyło „politykę antychrunchową” a nadgodziny były tylko dla osób chętnych

– stwierdzili związkowcy.

MD/źródło: CD Action

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA