PayEye

PayEye rusza z pilotażowym programem płatności online dla posiadaczy kart Visa

03.10.2023
Redakcja
Czas czytania: 4 minut/y

Branża płatności jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Jak wynika z ostatniego raportu cashless.pl sto największych polskich firm branży płatniczej miało prawie 7,6 mld zł obrotu, a ich przychody zwiększyły się o 10 proc. Jedną z gałęzi, która zaczyna się coraz bardziej rozwijać są płatności z autoryzacją biometryczną, które rok do roku odnotowują bardzo wyraźne wzrosty. Współpraca między PayEye, a Visa jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych jest tego potwierdzeniem. 

Rynek płatności to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów gospodarki. Jego domeną są innowacje. Te przejawiają się w coraz wygodniejszych i bezpieczniejszych płatnościach, które poprawiają komfort zakupów. 

Płatność spojrzeniem

Technologie biometryczne, takie jak rozpoznawanie twarzy, odcisków palców czy skanowanie tęczówki oka, stały się znaczącą częścią nowoczesnych systemów płatniczych. Pozwalają one na szybsze i bezpieczniejsze dokonywanie transakcji, eliminując konieczność używania tradycyjnych metod uwierzytelniania, takich jak PIN-y czy hasła.

Potwierdzają to badania Technology For Mobile, firmy spin-off Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizującej się w badaniu mobilnych technologii płatniczych, która sprawdziła szybkość różnych metod płatności. Proces „płatności spojrzeniem” w lokalach objętych badaniem wyniósł przeciętnie zaledwie 22,96 s. Pozostałe metody płatności były istotnie wolniejsze – karty zbliżeniowe o około 2 sekundy (24,93 s.), a płatności mobilne NFC o ponad 4 sekundy (27,25 s). Ostatnie w tym zestawieniu okazały się transakcje gotówkowe, które trwały średnio aż 47,86 sekund.

PayEye jest firmą, która wykorzystała technologię biometryczną do tworzenia innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Ich zaawansowany system umożliwia klientom dokonywanie płatności w oparciu o fuzję biometrii tęczówki oka i twarzy, co jest zarówno wygodne, jak i bezpieczne. 

Prace nad systemem PayEye rozpoczęliśmy pięć lat temu. Był to niezwykle skomplikowany proces, ale dzięki determinacji i wierze w nasz pomysł osiągnęliśmy sukces. W 2022 roku udało nam się wprowadzić na rynek eyePOS’a 2.0, czyli nasz drugi autorski terminal płatniczy pozwalający na płatności wykorzystujące fuzję biometrii oka i twarzy. Zainteresowanie rynku technologią PayEye przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – komentuje Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye. – Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nowe terminale eyePOS 3, które jako pierwsze na świecie obsługiwać będą wszystkie rodzaje płatności: biometryczne, zbliżeniowe i kartowe

– dodaje Daniel Jarząb.

Współpraca z Visa

Visa jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych, którego misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Współpraca Visa i PayEye to połączenie siły nowoczesnej globalnej sieci przetwarzania danych transakcji – VisaNet – z innowacyjnym podejściem fintechu do płatności online i offline.

O pracach nad jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku płatności online Daniel Jarząb mówił jeszcze w zeszłym roku, kiedy zapowiedział usługę e-payeye. 

Jesteśmy światowym liderem w zakresie technologii obsługującej płatności biometryczne, a teraz wspólnie z Visa w ramach pilotażu będziemy rozwijać i promować innowacyjną usługę płatności online e-payeye, która, mam nadzieję, już niebawem stanie się powszechnie stosowana w płatnościach internetowych

– komentuje Daniel Jarząb. 

E-payeye to rozwiązanie, które pozwala nie tylko na ekspresowe płatności online, ale również zapewnia wygodę i wysokie bezpieczeństwo, a już wkrótce zarządzanie zakupami, tworzenie ulubionych list produktów i sklepów, śledzenie przesyłek oraz szybkich zwrotów.

Potencjał płatności e-payeye dostrzegła Visa, która zdecydowała się wziąć udział wraz z PayEye w pilotażowej akcji „PayEye nagradza płacących Visa”. 

Visa zapewnia zaufanie, daje pewność i bezpieczeństwo metodom, które ludzie i firmy wykorzystują by płacić i przyjmować zapłatę. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – w ciągu ostatnich pięciu lat Visa wydała 10 mld USD na walkę z oszustwami i cyberbezpieczeństwo. Ta inwestycja przynosi rezultaty – w samym tylko 2022 pomogliśmy w ten sposób powstrzymać oszustwa na kwotę 27 mld USD. Warto zauważyć, że przypadki oszustw zdarzają się w mniej niż 0,1 proc. transakcji – jest to jedna z najniższych wartości wśród wszystkich form płatności. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Cieszę się, że na naszym rynku powstają firmy, które tworzą tak ciekawe i innowacyjne rozwiązania jak PayEye

– komentuje Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Pilotażowy program potrwa do końca roku. Może w nim wziąć każdy, kto zainstaluje aplikację PayEye, podepnie w niej swoją kartę Visa i dokona płatności za minimum 10 zł w jednym ze sklepów internetowych, który bierze udział w akcji oraz wypełni ankietę po płatności. Za zrobione zakupy i po wypełnieniu krótkiej ankiety uczestnicy otrzymają 50 zł zwrotu na swoją kartę Visa.

Poszukujemy partnerów, którzy chcą wziąć udział w naszym pilotażu. Z doświadczeń PayEye wynika, że firmy, które zdecydowały się na wdrożenie innowacyjnych płatności biometrycznych wzbudzały ogromne zainteresowanie klientów, którzy z ciekawości chcieli przetestować nową technologię. W ten sposób bardzo łatwo te firmy maksymalizowały korzyści wynikające ze współpracy z PayEye

– mówi Radosław Dobrołęcki Chief Commercial Officer PayEye.

Wprowadzenie innowacyjnej technologii płatności od PayEye przynosi wiele korzyści dla klientów, czytamy w komunikacie. Po pierwsze, jest to wygodna metoda płatności, ponieważ nie wymaga pamiętania danych logowania do sklepów oraz wypełniania żmudnych formularzy rejestracji. Po drugie, jest to bardzo bezpieczny sposób dokonywania transakcji, co daje klientom większą pewność, że ich dane finansowe są chronione. Ponadto, wystarczy jedna aplikacja do wygodniejszych i szybszych zakupów – nie tylko online, ale również offline. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, współpraca Visa i PayEye może zapewnić klientom i akceptantom nowy, wygodny i bezpieczny sposób płacenia i otrzymywania płatności kartą Visa. Połączenie potencjału jednego ze światowych liderów płatności cyfrowych z innowacyjnym podejściem do płatności może zmienić sposób, w jaki dokonujemy transakcji. To partnerstwo przyniesie korzyści zarówno klientom, jak i firmom, które chcą zapewnić swoim klientom szybsze i bardziej bezpieczne płatności.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA