Flagi PGNiG

Orlen, PGNiG i związki podpisały gwarancję zatrudniania dla pracowników

25.10.2022
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

PKN ORLEN, PGNiG i organizacje związkowe działające w PGNiG SA podpisały porozumienie, w którym potwierdzone zostały uprawnienia pracowników po połączeniu obu firm. Kluczowym elementem zawartego porozumienia jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracowników PGNiG SA.

Prezes PKN Daniel Obajtek podkreślił, że aby skutecznie rywalizować, a nawet wyprzedzić konkurencję, koncern musi stale się zmieniać i poszukiwać nowych synergii w biznesie. Temu służy budowa silnego koncernu multienergetycznego, który swoją strategię opierać będzie na zróżnicowanych źródłach przychodów:

Dlatego połączenie PKN ORLEN i PGNiG to dla obu firm szansa na dynamiczny rozwój, którego najważniejszym elementem jest wykwalifikowana i doświadczona kadra. Chcemy, by unikalne kompetencje pracowników PGNiG były optymalnie wykorzystywane w nowym koncernie. Podpisane porozumienie, które wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi, jest tego gwarantem. W obecnych czasach skuteczna walka o klienta oznacza m.in. gotowość organizacji do elastycznych i szybkich zmian, dostosowywania się do zmieniającej się rzeczywistości. My udowadniamy, że można osiągać te cele  prowadząc otwarty dialog ze stroną społeczną  i dbając, by proces połączenia firm odbywał się z poszanowaniem praw wszystkich jej pracowników 

– powiedział Obajtek.

W porozumieniu koncernów uwzględniono ramy bezpieczeństwa dla pracowników. Orlen i PGNiG oraz związkami PGNiG, zobowiązały się do przestrzegania gwarancji zatrudniania na czas 48 miesięcy. Przez 24 miesiące spółki nie mogą również zmieniać dotychczasowych warunków dla pracowników oraz wysokości pensji.

Proces połączenia PGNiG i PKN ORLEN był od początku prowadzony w dialogu ze stroną społeczną i przy założeniu maksymalnej transparentności podejmowanych działań. Osiągnięte porozumienie jest wynikiem wielomiesięcznych rozmów i negocjacji oraz pełnego zaangażowania wszystkich uczestników. Wspólnie wypracowaliśmy rozwiązanie, które uwzględnia interes pracowników i potrzeby nowo powstającego koncernu. Połączenie PGNiG z PKN ORLEN to odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi branża paliwowo-energetyczna i polska gospodarka. Aby im sprostać, konieczne jest utrzymanie, rozwój i efektywne wykorzystanie unikalnych kompetencji pracowników PGNiG. Podpisane porozumienie umożliwia skuteczną realizację tego warunku 

zaznacza Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Zobacz też: Fundusz Sprawiedliwej Transformacji ma pomóc górniczym regionom przygotować się na odejście od węgla
MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA