Mateusz Morawiecki

Morawiecki: jesteśmy za konfiskatą rosyjskiego kapitału i odbudową Ukrainy przez polskie firmy

05.10.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Polska opowiada się nie tylko za zamrożeniem kapitału rosyjskiego, ale też za jego konfiskatą i przeznaczeniem na odbudowę Ukrainy, w której powinni wziąć udział też polscy przedsiębiorcy – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Wspomniał także o konieczności budowy nowej architektury bezpieczeństwa.

W środę premier Morawieckie otworzył w Warszawie międzynarodową konferencję dotyczącą współpracy biznesu przy odbudowie Ukrainy.

Wierzę głęboko, że zwycięstwo w walce z Rosją jest dzisiaj możliwe. Jest ono możliwe dzięki wielkiemu wsparciu ludzi dobrej woli także przedsiębiorców, którzy są tu na sali

– powiedział premier.

Według szefa rządu, w celu pokonania Rosji, „musimy na nowo zbudować architekturę bezpieczeństwa”.

Ta architektura bezpieczeństwa musi posługiwać się zupełnie innymi paradygmatami w sferze energetyki, gospodarki, współpracy handlowej i finansowej. Nie można udawać i chować głowy w piasek przed zagrożeniami rosyjskimi także rosyjskiego kapitału.

– oświadczył premier.

Odbudowa Ukrainy

Polska opowiada się nie tylko za zamrożeniem zbudowanego na zbrodni kapitału rosyjskiego, ale opowiadamy się za jego konfiskatą i przeznaczeniem tego kapitału na odbudowę Ukrainy, której częścią powinni być polscy przedsiębiorcy

– dodał premier. Rząd ma zadbać o tym, by polskie firmy wzięły aktywny udział w odbudowie Ukrainy „w oparciu o nowy plan Marshalla”.

Wspomniał także o poświęconej temu tematowi rozmowie z prezydentem Ukrainy, którą przeprowadził przed kilkoma tygodniami.

To właśnie dlatego dla polskich przedsiębiorców i obywateli Ukraina wdrożyła lustrzane rozwiązania po to, by docenić rolę Polski w tych trudnych czasach

– zaznaczył.

MD/źródło: PAP

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA