Marcin Chludziński

Marcin Chludziński został odwołany z funkcji prezesa KGHM. W tle konflikt personalny

11.10.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Marcin Chludziński, dotychczasowy prezes zarządu KGHM Polska Miedź, został odwołany z funkcji. Zastąpi go Tomasz Zdzikot. Zmiana na fotelu prezesa ma prawdopodobnie związek z konfliktem z marszałkiem Sejmu Elżbietą Witek

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź odwołała z dniem 11 października 2022 roku prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa do spraw aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka – podała spółka w komunikacie.

Nieoficjalnie mówi się, że ma to związek z konfliktem jaki popadł z marszałkiem Sejmu Elżbietą Witek i jej frakcją w partii rządzącej.

Według źródeł bliskich rządowi Chludzińskiego zastąpi Tomasz Zdzikot, dotychczasowy wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź. Wcześniej kierował on Pocztą Polską.

Marcin Chludziński był prezesem KGHM od 2018 roku. Wcześniej, od stycznia 2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 2016 jest także członkiem Rady Nadzorczej PZU.

Kamil Śliwiński

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA