Pliki banknotów

Koniec programu Bezpieczny Kredyt 2%? To może być ostatni moment na złożenie wniosku

24.11.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Jeśli obecne tempo przyjmowania wniosków o „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” zostanie utrzymane, to BGK może ogłosić koniec programu już na początku przyszłego roku – podaje portal WNP. Pojawiają się także nieoficjalne informacje, że program może zakończyć się jeszcze w tym roku.

Z danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wynika, że do 16 listopada podpisano ponad 37 tysięcy umów o „Bezpieczny kredyt 2 proc.”. W sumie w ramach tego programu Polacy pożyczyli już ponad 15 mld złotych.

Oznacza to, że jeśli to tempo zostanie utrzymane, to program przekroczy swoje założenia na 2023 rok. I to aż pięciokrotnie – pierwotnie akładano bowiem, że w tym roku zostaną zawarte umowy o wartości „zaledwie” 3,2 mld złotych.

Autorzy programu najwyraźniej nie przewidzieli jego popularności.

Jest za dużo wniosków. Jest już 73 proc. puli która miała być wykorzystana łącznie z całym przyszłym rokiem.

– komentują osoby związane z sektorem bankowym.

Zdaniem portalu WNP możliwy koniec przyjmowania wniosków może nastąpić już w pierwszym tygodniu 2024 roku.

Z kolei według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez naszą redakcję w bankach mówi się, że może do tego dojść już w drugim tygodniu grudnia.

Końcówka listopada może więc być ostatnim momentem na złożenie zapytań ofertowych poprzedzających złożenie wniosku o „Bezpieczny kredyt 2 proc.”

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA