Kolejna kluczowa zmiana w zarządzie Grupy Orlen

05.02.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Michał Róg, Członek Zarządu Orlenu ds. Handlu i Logistyki, złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. „W czasie, kiedy ją sprawował, ORLEN zdecydowanie wzmocnił swoje kompetencje w obszarze handlu ropą i jej produktami, co przełożyło się na zwiększenie bezpieczeństwa surowcowo-paliwowego kraju.” – podaje Grupa Orlen w komunikacie prasowym.

W konsekwencji dynamicznego rozwoju Spółki w ostatnich latach, ORLEN zdecydowanie zwiększył swoją obecność na międzynarodowych rynkach surowcowo-paliwowych. Michał Róg odpowiadał między innymi za rozwój stacji paliwowych Spółki.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Tylko w okresie ostatniego roku sieć ORLEN za granicą powiększyła się o ok. 30 proc., do ponad 1500 placówek. To efekt przejęcia kolejnych stacji w Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech a przede wszystkim wejścia na nowy rynek austriacki, gdzie ORLEN jest obecnie trzecim największym operatorem. Austria to szósty zagraniczny rynek, na którym działa sieć detaliczna ORLEN.

Michał Róg był Członkiem Zarządu ORLEN od 1 września 2018 roku. Sprawował nadzór nad obszarami m.in. handlu ropą naftową, handlu hurtowego produktami rafineryjnymi i petrochemicznymi, logistyki, sprzedaży detalicznej oraz elektromobilności. W ramach swoich obowiązków nadzorował ponad 30 spółek zależnych handlowo-logistycznych w Grupie Kapitałowej ORLEN.

Wcześniej Michał był m.in. Członkiem Zarządu ds. Handlowych ORLEN OIL oraz Członkiem Zarządu Paramo a.s. z siedzibą w Pardubicach w Czechach. Pełnił również funkcję Członka Rady Nadzorczej Energa S.A, a obecnie pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej ORLEN Synthos Green Energy.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA