Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Już w poniedziałek pierwsza edycja Forum Gospodarczego w Tarnowie

24.11.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 28-29 listopada odbędzie się Forum Gospodarcze 2022 w Tarnowie. W jego ramach odbędzie się kilkadziesiąt debat z udziałem ponad 400 gości. Jego organizatorem, tak samo jak w przypadku Forum Ekonomicznego w Karpaczu, jest Instytut Studiów Wschodnich.

Tegoroczna, pierwsza edycja Forum Gospodarczego w Tarnowie jest ściśle związana z corocznie odbywającym się Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Nowe wydarzenie ma w zamyśle organizatorów (Instytutu Studiów Wschodnich) stanowić preludium przed przyszłorocznym wydarzeniem na Dolnym Śląsku, które jest największą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tarnowskie Forum Gospodarcze ma posłużyć jako platforma do debaty o najważniejszych problemach polskiej i europejskiej gospodarki, która najpierw musiała sprostać wyzwaniom związanym z pandemią, a teraz konsekwencjom wojny na Ukrainie.

Ponad 400 gości

Miejsce organizacji Forum zostało wybrane nieprzypadkowo. Tarnów, druga co do wielkości aglomeracja w Małopolsce, jest położony na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych. W ramach Aglomeracji od lat prowadzone są działania na rzecz rozwoju gospodarczego oraz inicjowania przedsięwzięć proinwestycyjnych.

W ramach Forum Gospodarczego odbędzie się szereg debat, sesji plenarnych, rozmów i prezentacji. W sumie w ciągu dwóch dni odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń z udziałem szerokiego grona ekspertów.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 400 gości. Będą to zarówno przedstawiciele sektora prywatnego jak i parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści, w tym także goście z zagranicy – przede wszystkim Europy Środkowej i Wschodniej.

Wśród głównych tematów które zostaną poruszone w trakcie tego wydarzenia są: bezpieczeństwo energetyczne, rozwój infrastruktury, reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji czy polityka klimatyczna.

Forum Gospodarcze odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2022 roku w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, ul. Lippóczy’ego 4 w Tarnowie. Organizatorami są Fundacja Instytut Studiów Wschodnich oraz Miasto Tarnów.

Kamil Śliwiński

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA