Złoty Certyfikat 2023 otrzymały Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe.

Jubileuszowe Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej rozdane!

30.11.2023
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Już po raz dwudziesty Polska Organizacja Turystyczna przyznała najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. W Warszawie odbyła się jubileuszowa gala Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w trakcie której nagrodzono 16 produktów turystycznych. Najwyższą nagrodę – Złoty Certyfikat 2023 otrzymały Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe.

Konkurs ma na celu wybranie najlepszych produktów turystycznych w Polsce, najbardziej wartych rekomendowania ich ich turystom – zarówno tym z Polski, jak i z zagranicy. Misją projektu jest promowanie naszego kraju jako atrakcyjnej turystycznie destynacji.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej są przyznawane przez Kapitułę powoływaną przez prezesa POT. W jej skład wchodzą przedstawiciele świata nauki i mediów a także eksperci z branży turystycznej i marketingowej.

Prowadzony od dwudziestu lat Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT każdego roku rozszerza katalog wyjątkowych miejsc na mapie Polski i co roku pozytywnie zaskakuje. Stanowiąc rekomendację dla turystów, niejako podpowiada, jak spędzić wolny czas, by dostarczył wielu wrażeń, a podróż na zawsze pozostała w naszych wspomnieniach. Tegoroczna jubileuszowa edycja była znakomitym pretekstem do podsumowania ostatnich dekad, a także drogi, jaką przeszła rodzima branża turystyczna. Przy tej wyjątkowej okazji, szczególne podziękowania kieruję pod adresem Regionalnych Organizacji Turystycznych, które od początku istnienia konkursu walnie przyczyniają się do wyboru absolutnie najlepszych produktów turystycznych. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wierzę, że nie tylko utrzymają oni obecny poziom, ale również będą dalej rozwijać swoją ofertę dla Polaków i gości zagranicznych

– powiedział Rafał Szmytke, prezes POT.

Uczestnicy konkursu

Do konkursu zgłoszono łącznie 66 produktów turystycznych – 42 w kategorii Certyfikat POT, 10 w kategorii Złoty Certyfikat i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku.

Prócz tego zdobywca Złotego Certyfikatu zostanie nagrodzony kampanią promocyjną o wartości 200 tys. złotych. W tym roku nagroda ta trafiła do Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Prócz tego kapituła wybrała 10 produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT. Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.

Laureaci Konkursu

Certyfikaty POT przyznano w tym roku:

 1. ANTIDOTUM Airshow Leszno
 2. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
 3. Festiwal Stolica Języka Polskiego
 4. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
 5. Julinek Park
 6. Kompleks Tężnia Busko
 7. Kraina Górnej Odry
 8. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
 9. Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
 10. Młyny Rothera

Ponadto wyróżnienie otrzymał Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Certyfikat Internautów w tym roku trafił do Krainy Górnej Odry, a miano Turystycznego Odkrycie Roku przyznano w tym roku aż czterem produktom turystycznym:

 • Park Legend Gór Świętokrzyskich
 • Wyróżnienia w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:
 • Anielskie Ogrody Sferyczne
 • Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA