Siedziba TVP w Warszawie

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Dołączy do rządu?

05.09.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza – podaje portal i.pl należący do Polska Press Grupa. Zarząd będzie jednoosobowy.

Informację o tym podał też Robert Kwiatkowski członek Rady Mediów Narodowych.

Według Rzeczypospolitej, która powołuje się na rządowe źrodła, przed paroma dniami trwały rozmowy nad przejściem Jacka Kurskiego do rządu. Politycy mają być zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu „na kogoś więcej, niż minister”.

Zmiany w TVP

Jacek Kurski został prezesem Telewizji Polskiej w styczniu 2016 roku. Był na jej czele do marca 2020 roku, gdy został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 roku wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 roku został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

MD: źródło: i.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA