Dolar za 3,97. Tak słaby nie był od dawna

13.07.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Po tym, jak w środę dolar spadł poniżej 4 złotych, amerykańska waluta nadal traci na wartości. W czwartek przed południem kurs USD//PLN obniżył się o 0,5 proc., do 3,97 zł. Jednocześnie kurs EUR/USD wzrósł do 1,116.

Kurs USD/PLN spadł poniżej 4 zł po raz pierwszy od lutego 2022.

Biorąc pod uwagę wysoki globalny apetyt na ryzyko i zachowanie SPW można było oczekiwać nieco lepszej kondycji złotego. EURPLN utrzymał poziom 4,44 podczas gdy forint wzmocnił się do euro o prawie 1 proc., a czeska korona o 0,4 proc.. Jednak w wyniku globalnej presji na dolara USDPLN spadł o ponad 1 proc. , zamykając sesję na poziomie 3,99 (najniżej od lutego 2022 r.).

– oceniają eksperci BGK.

Złoty pozostaje natomiast stabilny, oscylując w relacji do euro wokół poziomu 4,44 i mimo iż presja płynąca z rosnących notowań eurodolara powinna wspierać wycenę walut rynków wschodzących, to uważamy, iż przed kursem EUR/PLN kolejna spokojna sesja

– czytamy w komentarzu Banku Millennium.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA