Rafał Bonter

1400 nielegalnych odpływów na Odrze. Polska potrzebuje systemu kontroli rzek i oczyszczalni

14.09.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

1400 firm czy też instytucji zanieczyszczało Odrę bez żadnej kontroli, bez żadnych pozwoleń. Dlatego potrzebujemy w Polsce systemu kontroli rzek, kontroli oczyszczalni ścieków. Musimy wiedzieć co wpływa do rzeki. Jeśli będziemy mieli tą wiedzę, wtedy będzie można przedsięwziąć środki które będą kontrolowały, ale i zapobiegały tego typu sytuacją, jaką jest jeszcze w tej chwili na Odrze – powiedział Rafał Bontera, prezes zarządu Xylem Water Solutions Polska, redakcji PKB24 na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Xylem Water Solutions Polska to firma zajmująca się technologiami wodnymi w całym cyklu wodnym – od gromadzenia i dystrybucji wody do jej ponownego użycia i powrotu do środowiska naturalnego. Za cel stawia sobie spełnianie światowych wymagań dotyczących wody, ścieków i energii, a w swoich technologiach skupia się na wydajności, energooszczędności, trwałości i zmniejszaniu kosztów użytkowania.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ:

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA