Już 13 czerwca w Łodzi odbędzie się konferencja poświęcona trendom i wyzwaniom w logistyce

05.06.2024
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Już 13 czerwca w Łodzi odbędzie się kolejna z cyklu regionalnych konferencji Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji pod hasłem „Branża – wczoraj, dziś i jutro”. Tym razem tematem rozmów będą trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim.

Podczas konferencji skupimy się na prezentacji najnowszych trendów, innowacji i wyzwań, przed którymi stoją przedstawiciele branży logistycznej. Opowiemy o kwalifikacjach, kompetencjach i możliwościach wsparcia oferowanego pracodawcom w branży logistycznej przez Instytut Badań Edukacyjnych. Rozpoczniemy też dyskusję na temat współpracy pracodawców i sektora edukacji. Nie zabraknie również okazji do networkingu

– podają organizatorzy.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in:

  • czym jest uczenie się, które przynosi efekty i jaka jest rola Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w uczeniu się przez całe życie;
  • dlaczego Sektorowe Ramy Kwalifikacji są odpowiedzią na potrzeby branż;
  • na czym polega NeuroKomunikacja w branży logistycznej, czyli jak pisać do Cyfrowych Zombies;
  • o wynikach badania trendów w branży logistycznej klastra LODZistics;
  • czemu równoważony rozwój i innowacje technologiczne to klucz do konkurencyjności.

Na koniec, w trakcie panelu dyskusyjnego „Współpraca edukacji i biznesu – w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań”, wspólnie zastanowimy się nad tym, jak powinna wygląda modelowa współpraca edukacji i biznesu, i w jaki sposób możemy ją osiągnąć.

– podają organizatorzy konferencji.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do profesjonalistów z branży logistycznej a także pracodawców, pracowników działów HR, instytucji otoczenia biznesu oraz członków Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Organizatorzy szczególnie zapraszają także przedstawicieli oświaty, szkół wyższych, instytucji szkoleniowych a także przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy, publicznych służb zatrudnienia oraz podmiotów kształtujących i realizujących polityki publiczne w zakresie edukacji.

Konferencja odbędzie się w Łodzi, w Hotelu Tobaco (Sala Złota), przy ul. Kopernika 64. Organizatorzy zapewniają przerwę kawową i lunch. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program i link do zapisów znajdują się TUTAJ

Konferencja organizowana w partnerstwie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Patronem medialnym konferencji jest portal PKB24.pl

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA