Zyski Pfizera w 2022 roku będą większe niż kiedykolwiek wcześniej

10.02.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Mało prawdopodobne, że koronawirus zostanie wyeliminowany – twierdzi szef Pfizera. Dla koncernu oznacza to gigantyczne zyski. Tylko w tym roku wedle prognoz zarobi co najmniej 50 miliardów dolarów na samej walce z wirusem.

Dla firm farmaceutycznych takich jak Pfizer pandemia oznacza ogromne zyski. Wedle prognoz koncern zarobi w tym roku dziesiątki miliardów na szczepionkach na Covid-19 i kolejne tyle na leku, który już zakontraktował do sprzedaży.

Wpływy ze sprzedaży w 2022 mogą wynieść nawet 100 miliardów dolarów, a aż połowa z tego to efekt walki z koronawirusem. To może być najlepszy rok w całej historii Pfizera.

Sama sprzedaż szczepionek na Covid-19 przyniesie firmie około 32 miliardów. Kolejne 22 mld zyska dzięki lekowi Paxlovid który ma być stosowany u pacjentów z objawami koronawirusa. Został już dopuszczony do obrotu w USA oraz Europie.

Prezes Pfizera Albert Bourla liczy jednak na jeszcze większe zyski ze sprzedaży tego leku. Wspomniane 22 mld dolarów wynikają z już podpisanych umów. Tymczasem spółka ciągle aktywnie prowadzi rozmowy z przedstawicielami ponad 100 krajów, które są zainteresowane zakupem leku na COVID-19.

Szczepienie najmłodszych dzieci

Prócz tego Pfizer i jego partner BioNTech chcą przyspieszyć dopuszczenie ich szczepionki dla dzieci poniżej 5 roku życia. To jedyna grupa wiekowa w USA, która aktualnie nie kwalifikuje się do szczepień.

Albert Bourl twierdzi, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie i jego mutacjami wyeliminowanie go jest mało prawdopodobne.

Notowania akcji spółki na amerykańskiej giełdzie w ostatnim czasie były na rekordowym poziomie. W środę było to 290 mld dolarów – o 50 proc. więcej, niż przed rokiem.

MD/źródło: money.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA