Liczenie 500

W środę posiedzenie RPP. Stopy procentowe nie wzrosną?

06.02.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Na środę zaplanowane jest posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Analitycy prognozują, że poziom stóp procentowych zostanie na nim utrzymany.

Oczekujemy, że RPP utrzyma niezmieniony poziom stóp procentowych (stopa referencyjna NBP równa 6,75 proc.). Styczniowa, czwarta z rzędu decyzja RPP o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, była zgodna z deklarowaną w wypowiedziach publicznych przez prezesa NBP i niektórych członków Rady niechęcią do dalszego zaostrzenia polityki.

– oceniają analitycy Credit Agricole.

Według nich o utrzymaniu status quo w polityce pieniężnej świadczą również wypowiedzi A. Glapińskiego na styczniowej konferencji prasowej, kiedy zaznaczył, że zdaniem NBP na koniec 2023 r. inflacja osiągnie jednocyfrowy poziom.

Decyzja o utrzymaniu niezmienionych stóp procentowych w tym tygodniu będzie spójna z konsensusem rynkowym, a tym samym powinna być ona neutralna dla kursu złotego i rentowności polskich obligacji. W tym tygodniu zapewne odbędzie się również zwyczajowa konferencja prasowa z udziałem prezesa NBP, która rzuci więcej światła na perspektywy krajowej polityki pieniężnej.

– dodali eksperci.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA