Śnięta ryba

W Odrze znowu znaleziono śnięte ryby. Powtórka sprzed 2 lat?

12.06.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

We Frankfurcie nad Odrą w rzece znaleziono dziesiątki śniętych ryb. Niemieckie instytucje reagują na sygnały ostrzegawcze – czytamy w „Deutsche Welle”.

Od poniedziałku w Niemczech pojawiało się coraz więcej doniesień o martwych rybach wyrzuconych na brzegi Odry we Frankfurcie, szczególnie w rejonie Portu Zimowego. Miało być ich kilkadziesiąt, w tym sandacze, szczupaki i sieje – czytamy na MOZ.de

Według niemieckiego Urzędu Środowiska podał ponadto, że od kilku dni masowo rozwija się złota alga Prymnesium parvum – ta sama, która była jedną z przyczyn masowego śnięcia ryb w sierpniu 2022 roku.

Dla brandenburskiego odcinka Odry parametry jakości wody są zbierane i analizowane w automatycznych stacjach pomiarowych. Również w Polsce odpowiednie urzędy chcą ograniczyć rozprzestrzenianie się złotych alg.

– czytamy na DW

Dwa lata temu na Odrze znaleziono masowe ilości śniętych ryb. Zdaniem ekspertów głównymi przyczynami katastrofy było wysokie zasolenie, niski poziom wody, wysokie temperatury i toksyny złotych alg.

M

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA