Traktor na polu

W jaki sposób kupić ziemię z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa?

20.01.2023
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Grunty z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa cieszą się bardzo dużym wzięciem ze strony rolników. Dlatego też zdecydowana większość przetargów prowadzonych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dotyczy nie dzierżawy, a sprzedaży gruntów.

W samym tylko grudniu ubiegłego roku przeprowadzono 2090 przetargów, spośród których aż 1760 (84 proc.) stanowiły przetargi na sprzedaż. Najwięcej było ich w województwie podkarpackim (256), dolnośląskim (205) i warmińsko-mazurskim (194).

Od początku br. oddziały terytorialne KOWR ogłosiły  wykazy na sprzedaż 8 844 nieruchomości o powierzchni 6 722 ha oraz opublikowały ogłoszenia o przetargu na sprzedaż 18 273 nieruchomości o powierzchni  10 069 ha (tab. III w załączeniu).

Ograniczony przetarg

Sprzedaż gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa odbywa się w ramach przetargu. Udział w nim wziąć mogą wyłącznie rolnicy, którzy chcą w ten sposób powiększyć swoje dotychczasowe gospodarstwo lub założyć nowe gospodarstwo rodzinne.

Jak informuje Waldemar Humięcki, dyrektor generalny KOWR, przetargi odbywają się w formie licytacji lub ofert pisemnych.

Logo KOWR
Logo KOWR

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA