Szybkie pożyczki przez aplikację – mPay nawiązuje współpracę z Soonly Finance

13.09.2022
Łukasz Kowalczyk
Czas czytania: 2 minut/y

Operator aplikacji mPay zawarł umowę z Soonly Finance (dawniej Vivus), stając się pierwszym pośrednikiem, który udostępnił ofertę pożyczek w pełni zautomatyzowanym procesie sprzedaży. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mPay będą mieli łatwy dostęp do dodatkowego finansowania.

Pojawienie się oferty Soonly Finance na platformie pożyczkowej mPay, daje możliwość użytkownikom aplikacji łatwego otrzymania wsparcia finansowego. Osoby, które starają się po raz pierwszy o pożyczkę w Soonly Finance mogą otrzymać finansowanie w wysokości do 3 tys. zł. Natomiast stali klienci otrzymają nawet 7,5 tys. zł. Pożyczka udzielna jest na okres 61 dni. Dla osób, które będą po raz pierwszy korzystać z usług Soonly, pożyczka jest całkowicie darmowa – RRSO wynosi 0%. Oznacza to, że przy terminowych spłatach klient musi oddać tylko tyle, ile otrzymał, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Rozwój platformy pożyczkowej wpisuje się w naszą długoterminową strategię i coraz większe zaangażowanie w rozwiązania finansowe. Dlatego bardzo cieszymy się z pozyskania nowego partnera, dzięki któremu użytkownicy aplikacji będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na atrakcyjnych zasadach i w najprostszy z możliwych sposobów. mPay uważnie obserwuje rynek i identyfikuje potrzeby klientów, którzy coraz bardziej cenią wygodę i oszczędność czasu – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay SA.

Bez wychodzenia z aplikacji

mPay bazując na swojej unikalnej technologii, maksymalnie uprościł udzielanie pożyczek. Rozwiązanie wyróżnia przede wszystkim to, że oferta przesyłana do klienta wymaga tylko kilku kliknięć, aby pożyczka została wypłacona. Bez zbędnych formalności, potwierdzania zarobków i przelewów weryfikacyjnych. Cały proces oceny zdolności kredytowej odbywa się w zautomatyzowany sposób, a klient potrzebuje do tego jedynie smartfona z kamerą. mPay jako pierwsza niebankowa aplikacja wprowadziła biometryczne rozwiązanie do potwierdzania tożsamości na podstawie zdjęcia selfie. Środki zostają wypłacone na rachunek w aplikacji, nawet w kilka minut. Następnie można już zrobić przelew na dowolne konto lub opłacić zakupy.

Według Dariusza Deniziaka dyrektora rozwoju w Soonly najważniejszym założeniem współpracy
z mPay było to, aby proces udzielenia pożyczki był wyjątkowo intuicyjny i realizowany w ramach aplikacji.

– To nie miała być kolejna pseudointegracja, gdzie na koniec okazuje się, że trzeba czekać na weryfikację przez call center albo wysyłać skany dokumentów. Wdrożyliśmy rozwiązanie w modelu white-label, dzięki czemu funkcjonalność ze strony klienta jest całkowicie płynna. Użytkownik nawet na moment nie opuszcza portmonetki mPay – podkreśla Dariusz Deniziak. – Jest to pierwsze takie, w pełni polskie rozwiązanie – dodaje.

Szybka pożyczka na początek

Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli mPay oraz Soonly po okresie wdrożenia rozwiązania, współpraca będzie dalej zacieśniana. Umowa pomiędzy spółkami została podpisana na czas nieokreślony.

mPay to najdłużej działający na polskim rynku dostawca w zakresie płatności mobilnych, który podlega takim samym obostrzeniom jak np. banki. Działalność spółki jest nadzorowana przez m.in. Komisję Nadzory Finansowego. W wielofunkcyjnej aplikacji oferuje szereg usług, jak np. szybkie przelewy, zakup ubezpieczenia, zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia parkowania, zakup biletów PKP Intercity, kolei regionalnych oraz autobusowych, wnoszenie opłat za przejazd autostradami. Spółka otrzymała tytuł Fintecha Roku 2021.

Soonly Finance jest polską instytucją pożyczkową, która zdobyła pozycję lidera na rynku pożyczek online dzięki automatyzacji procesów i przewadze technologicznej nad tradycyjnymi graczami. Spółka weszła na rynek w 2012 roku i od tego czasu zdobyła zaufanie ponad 2,5 mln Polaków. Flagowym produktem Soonly są pożyczki Vivus spłacane w jednej racie.

Soonly jest regularnym laureatem nagród biznesowych, a należąca do niej oferta Vivus została wyróżniona między innymi prestiżową nagrodą Gwiazda Jakości Obsługi. Jest ona przyznawana firmom spełniającym najwyższe standardy obsługi klienta. Pożyczkodawca działa zgodnie z Kodeksem Odpowiedzialnego Pożyczania Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych oraz Kodeksem Etycznym Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA