Spółka Nord Stream 2 już wkrótce może przejść do historii

01.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Spółka Nord Stream 2 AG z siedzibą w Szwajcarii rozważa złożenie wniosku o upadłość. To reakcja na amerykańskie sankcje nałożone przeciwko Rosji.

Jak podał we wtorek Reuters, Szwajcarska firma Nord Stream 2 AG rozważa złożenie wniosku o upadłość. Agencja podkreśla, że jest to ruch związany z amerykańskimi sankcjami nałożonymi na gazociąg.

Nord Stream 2 AG jest zarejestrowany w Szwajcarii, ale należy do rosyjskiego Gazpromu. Spółka niedawno ukończyła budowę drugiej nitki gazociągu, prowadzącego z Rosji do Niemiec.

Przesył gazu miał się rozpocząć jeszcze w tym roku. Już teraz z całą pewnością można powiedzieć, że tak się jednak nie stanie.

Kilka dni temu prezydent USA nałożył sankcję na tę spółkę oraz członków jej zarządu. Jeszcze wcześniej rząd Niemiec nakazał wstrzymanie certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.

Działania obu rządów to reakcja na napaść rosyjskiej armii na Ukrainę, która rozpoczęła się w ubiegły czwartek.

Nord Stream 2 AG współpracuje z doradcą finansowym przy rozliczaniu części swoich zobowiązań i może formalnie rozpocząć postępowanie upadłościowe w szwajcarskim sądzie, już w tym tygodniu

– podaje Reuters.

Jeszcze wcześniej spółka, która swoją siedzibę ma w mieście Zug w środkowej Szwajcarii zwolniła ponad 140 osób.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA