Rosja chce zakazać bankructwa

21.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Rosyjski rząd może w tym tygodniu podjąć decyzję o wprowadzeniu moratorium na bankructwo. Prawo do takiej decyzji zyskał wiosną 2020 roku. Wówczas było to związane z walką ze skutkami pandemii koronawirusa.

O planach dotyczących wprowadzenia moratorium poinformował minister rozwoju gospodarczego Maksim Reszetnikow:

Rząd Federacji Rosyjskiej może w tym tygodniu podjąć decyzję o ogłoszeniu moratorium na bankructwo

– powiedział dziennikarzom.

W okresie obowiązywania moratorium wierzyciele nie będą mogli wszczynać postępowania upadłościowego wobec dłużników.

Sami dłużnicy nie będą jednak ograniczeni w możliwości wszczęcia postępowania w sprawie własnej niewypłacalności lub odmowy przyjęcia moratorium.

Wiosną 2020 r. rosyjski rząd zyskał prawo do nałożenia moratorium na ogłoszenie upadłości na wniosek wierzycieli w ramach walki z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19.

Prawo upadłościowe pozwala na podjęcie takiej decyzji „w wyjątkowych przypadkach”, na przykład „w sytuacjach nadzwyczajnych o charakterze naturalnym i spowodowanym przez człowieka, znacznej zmianie kursu rubla i w podobnych okolicznościach”. Do rządu Rosji należy także określenie kręgu osób, których dotyczy moratorium.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA