Przez inflację Polacy coraz chętniej kupują złoto

15.11.2021
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Według prezesa Mennicy Skarbowej, Jarosława Żołędowskiego wysoka inflacja jak również niepewność na światowych rynkach powoduje, że popyt na złoto w Polsce okresie średnioterminowym nadal będzie rósł.

W trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku MS sprzedała 2,7 tony złota, czyli więcej o 0,6 niż w całym roku 2020. W III kwartale tego roku spółka sprzedała 920 kg złota i wygenerowała 224,6 mln zł, co stanowi wzrost o 66% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim gdy sprzedała 504 kg.

Narastająco Mennica Skarbowa wygenerowała 651 mln zł przychodów, co oznacza, że poziom sprzedaży za 3 kwartały tego roku przekroczył już sprzedaż zanotowaną w całym 2020 roku (529,7 mln zł).

Jak MS podaje w swoim komunikacie:

Wysoka sprzedaż w trzecim kwartale 2021 r. była efektem kilku czynników. Bez wątpienia za sprzyjającą można uznać sytuację na rynku. Rosnący popyt na złoto wynikający z niskich stóp procentowych, niestabilności obrotu gospodarczego, a przede wszystkim niepokoju przed inflacją, zwiększa zainteresowanie inwestorów lokowaniem kapitału w stabilną inwestycję, jaką są metale szlachetne

W III kwartale tego roku spółka poszerzyła także swoją sieć sprzedaży, otwierając nowy oddział w Kaliszu. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Mennica Skarbowa otworzyła w sumie 3 nowe punkty i obecnie ma na terenie Polski już 15 oddziałów.

Coraz więcej Polaków kupuje złoto mając świadomość, że inwestują w aktywo łatwo zbywalne, a co ważniejsze – utrzymujące wysoki poziom siły nabywczej w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Co ważne, klienci decydując się na zakup naszych towarów nie muszą także wydawać znacznych środków finansowych, tak jak np. w przypadku kupna nieruchomości. Wystarczy już kilkaset złotych, aby stać się właścicielem produktu inwestycyjnego ze złota. Wzrost popularności złota przekłada się na naszą większą sprzedaż. Oczywiście łatwo zauważyć, że rok 2021 będzie dla nas rekordowy, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Już teraz, po 3 kwartałach, o ponad 120 mln zł pobiliśmy sprzedaż w całym ubiegłym roku.

– skomentował Żołędowski, cytowany w komunikacie.

Mennica Skarbowa to wiodący dealer złota inwestycyjnego, a także innych metali i kamieni szlachetnych na polskim rynku.

Źródło: ISBnews

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA