Zachodnia Baszta Mostu Pomorskiego Południowego we Wrocławiu

Przetarg we Wrocławiu. Wpłynęła jedna oferta. Baszta odnowiona za miliony wynajęta za grosze

06.03.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

70 mln złotych kosztował remont mostu Pomorskiego Południowego we Wrocławiu. Przy okazji odnowiono także położoną bezpośrednio przy obiekcie basztę. Jak ogłosił prezydent miasta, ma się w niej mieścić kawiarnia. Tyle tylko, że do przetargu zgłosiła się zaledwie jedna osoba. W rezultacie cena najmu świeżo wyremontowanego lokalu to zaledwie 406 zł miesięczne.

W wyniku  przetargu nieograniczonego z dnia 25.01.2024 r. na dzierżawę pomieszczenia użytkowego o powierzchni 13,00 m2 w pasie drogi gminnej przy ul. Pomorskiej, w zachodniej Baszcie Mostu Pomorskiego Południowego we Wrocławiu (…) przyjęto ofertę Pana Cezarego Wróblewskiego – nazwa firmy VINNY z opłatą miesięczną tytułem czynszu dzierżawy w kwocie 406,50 zł netto

– czytamy w ogłoszeniu wyników przetargu.

Wynajmowany przez miasto lokal jest faktycznie niewielki, jednak opłata miesięczna za wynajem świeżo wyremontowanego lokalu jest wyjątkowo niska. Szczególne zdziwienie budzi fakt, że tylko jedna osoba zgłosiła się do przetargu.

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA