Przełomowy jacht powstał w Gdańsku

12.01.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Najnowocześniejszy na świecie luksusowy jacht został zwodowany w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts. Został stworzony do dalekomorskiej żeglugi i jest w pełni oparty na odnawialnych źródłach energii.

Sunreef 80 Eco, bo tak nazywa się ten model, to obecnie najbardziej zawansowanych technologicznie luksusowy, a zarazem ekologiczny katamaran, czyli dwukadłubowiec. W pełni elektryczny jacht bazuje na odnawialnych źródłach energii, do czego wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniki. Ten wyjątkowy, pionierski statek jest przeznaczony do dalekomorskich rejsów, a zarazem ma nie zanieczyszczać środowiska.

Jacht został wyposażony wyposażony w innowacyjny i ultralekki system paneli słonecznych, zintegrowany z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak burty, maszt, nadbudowa i bimini. Powierzchnia ultralekkich paneli fotowoltaicznych wynosi aż 164m². Zastosowanie tej technologii umożliwia wygenerowanie nawet do 36 kWp mocy.

Sunreef 80 Eco jest pionierską jednostką, która wyznacza kierunek zrównoważonego jachtingu. Jacht został zaprojektowany tak, aby korzystać z energii odnawialnej. Dzięki rewolucyjnemu systemowi paneli słonecznych, hydrogeneratorom oraz żaglom, Sunreef 80 Eco oferuje nieskończony zasięg, polegając jedynie na energii pochodzącej ze słońca, wody i wiatru.

– tłumaczy Francis Lapp,, założyciel, a zarazem prezes Sunreef Yachts.

Ultranowoczesny jacht napędzają dwa silniki elektryczne, z których każdy ma 180kW mocy. Gwarantują one zarówno najwyższe osiągi jak i energetyczną wydajność. Zaawansowany napęd jachtu pozwala na generowanie mocy z obrotu śrub podczas żeglugi. Uzyskana energia będzie wykorzystywana do zasilania zarówno napędu jak i urządzeń elektrycznych na pokładzie. System ten będzie w stanie wygenerować ponad 15 kWh podczas żeglugi z prędkością powyżej 7 węzłów.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA