Prezes firmy hipotecznej zwolnił 900 osób… poprzez Zooma

06.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

CEO amerykańskiej firmy hipotecznej Better.com Vishal Garg podczas rozmowy na Zoomie poinformował o zwolnieniu przed samymi świętami 9% spośród swoich pracowników – prawie 900 osób.

Jeśli bierzesz udział w tej rozmowie, jesteś częścią nieszczęsnej grupy, która jest zwalniana. Twoje zatrudnienie tutaj wygasa ze skutkiem natychmiastowym.

–powiedział Garg podczas rozmowy.

Szczegóły na temat świadczeń i odpraw pracownicy mieli otrzymać drogą e-mailową od działu HR.

Garg tłumaczy zwolnienia koniecznością zwiększenia efektywności na rynku, jak również wydajności i produktywności firmy. Wcześniej miał również oskarżać swych podwładnych o to, że „kradną czas” swoim współpracownikom i klientom, o nieproduktywność i przepracowywanie tylko „dwóch godzin dziennie”.

To już drugi raz w mojej karierze, kiedy to robię i nie chcę tego robić. Ostatnim razem, kiedy to zrobiłem, płakałem –

powiedział Garg podczas krótkiej rozmowy ze swoimi pracownikami przeprowadzonej na Zoomie. Wśród zwolnionych znalazł się także zespół ds. różnorodności, równości i integracji.

Wspierany przez Softbank pożyczkodawca hipoteczny ogłosił w maju, że wejdzie na giełdę poprzez SPAC (special purpose acquisition company, spółka akwizycyjna specjalnego przeznaczenia), a w zeszłym tygodniu otrzymał w ramach transakcji 750 milionów dolarów w gotówce. Firma może zarobić w tym roku ponad 1 miliard dolarów. Garg był już wcześniej znany z kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi, o czym świadczy otrzymany przez Forbesa e-mail, który wysłał do swych pracowników:

Jesteście zbyt cholernie wolni. Jesteście bandą głupich delfinów. Więc przestańcie. Przestańcie. Przestańcie już teraz. Czuję się zażenowany.

Daily Beast doniósł w sierpniu, że jeden z najbardziej „lojalnych poruczników” Garga otrzymał ogromne korzyści, takie jak opcje na akcje warte miliony dolarów, które można było nabyć natychmiast, nieporównywalne z innymi pracownikami. Ta osoba została później umieszczona na urlopie administracyjnym za znęcanie się.

Źródło: CNN Business

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA