Atom

Pierwsze polskie firmy zakontraktowane do budowy elektrowni jądrowej

21.02.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Bechtel, główny wykonawca budowanej na Pomorzu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zawarł pierwsze kontrakty z polskimi firmami. Chodzi głównie o prace związane z technicznym wsparciem budowy obiektu. Firma podkreśla, że partnerstwa z lokalnym łańcuchem dostaw to kluczowy element w realizacji projektu i transferu wiedzy na rynek polski

W połowie lutego spółka Polskie Elektrownie Jądrowe poinformowała, że rozpoczęto współpracę z konsorcjum fińskich spółek Fortum i TVO Nuclear Services przy projektowaniu i przygotowywaniu eksploatacji elektrowni jądrowej na Pomorzu.

Teraz główny wykonawca, firma Bechtel, informuje o kolejnych kontraktach – tym razem z polskimi przedsiębiorstwami. Umowy o współpracy przy tym projekcie podpisano już z: 
1. Energoprojekt-Katowice – będzie świadczyć usługi w zakresie regulacji i standardów oraz wsparcia w wydawaniu pozwoleń środowiskowych;
2. Prochem – zapewni wsparcie w pozyskiwaniu dokumentacji pozwoleniowe;
3. Summa Linguae – świadczącą usługi tłumaczeniowe.

Mamy nadzieję, że do grona polskich dostawców dołączą wkrótce kolejne firmy

– powiedział, cytowany w komunikacie, Margaret Jackson, menedżer ds. łańcucha dostaw w Bechtel.

Bechtel wraz z Westinghouse Electric Company utworzyły konsorcjum i są partnerem Polskich Elektrowni Jądrowych w zakresie dostawy trzech reaktorów AP1000 dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu.

MD/źródło: Cire.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA