Orlen kontynuuje ekspansje zagraniczną i przejmuje austriacką sieć stacji paliw

04.07.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

ORLEN SA ogłosił podpisanie umowy, w wyniku której przejmie austriacką sieć stacji paliw  – w sumie 266 obiektów.

Grupa Orlen ogłosiła, że 4 lipca 2023 roku zawarła z Doppler Beteiligungs GmbH z siedzibą w Wels (Austria umowę) sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie GmbH z siedzibą w Wels, Austria („Doppler Energie”) („Umowa”).

Doppler Energie jest operatorem austriackiej sieci stacji paliw działających pod marką Turmöl.

Jeżeli chodzi o detal, jesteśmy na rynku polskim, niemiecki, czeski, węgierskim i słowackim. Dziś wchodzimy też na rynek austriacki. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na przejęcie 266 stacji w Austrii, pod marką Turmöl. Jest to trzecia marka co do wielkości detalu w tym kraju. Ale przejmujemy także 14 procent rynku hurtowego

– powiedział prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek na konferencji prasowej. 

W wyniku zakupu Grupa Orlen przejmie 266 stacji paliw zlokalizowanych w Austrii. Oznacza to, że koncern rozpocznie swoją działalność na nowym rynku handlu detalicznego. Jest to zgodne z planami rozwoju sieci detalicznej zapowiadanymi w strategii Spółki do 2030 roku.

Zamknięcie transakcji nastąpi po spełnieniu się warunków określonych w Umowie, w tym otrzymaniu zgód odpowiednich urzędów antymonopolowych i planowane jest na przełomie 2023 i 2024 roku.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA