Nikt nie chce elektrycznych Volkswagenów? Niemcy przegrywają z Teslą i Chińczykami

18.07.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Sprzedaż samochodów elektrycznych Volkswagena w Niemczech jest zdecydowanie poniżej oczekiwań firmy – wynika ze słów informatora niemieckiego dziennika biznesowego Handelsblatt.

Kierownictwo niektórych fabryk VW miało stwierdzić, że popyt na poszczególne modele z napędem elektrycznym spadł „do zera”. Tymczasem dealerzy samochodowi wskazują na ogólną niechęć europejskich konsumentów do kupowania samochodów elektrycznych. Winią za za to cięcia dotacji, wysoką inflację i stosunkowo wysokie ceny.

W odniesieniu do obniżek cen przez amerykańskiego rywala VW – Teslę, osoby z firmy powiedziały gazecie, że „rozwój jest fatalny”, dodając, że nastąpił również „wyraźny spadek zamówień” na modele spalinowe. Rzecznik VW zwrócił uwagę na „ogólną niechęć do kupowania samochodów elektrycznych”.

Niemiecki gigant samochodowy zmaga się z ostrą konkurencją w kraju i za granicą. Volkswagen rozpoczął wojnę cenową z amerykańskim rywalem Teslą, który obniżył ceny i obecnie znacznie wyprzedza VW.

VW wyprodukował 97 000 pojazdów z napędem elektrycznym, ale sprzedał tylko 73 000 z nich, w porównaniu do 100 000 sprzedanych Tesli Model Y w tym samym okresie

– wynika z danych pozyskanych przez Marklines

VW szybko traci również udział w rynku na rzecz tanich chińskich producentów na tamtejszym rynku pojazdów elektrycznych, który jest zdecydowanie najważniejszym rynkiem eksportowym VW.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA