Obcokrajowcy na budowie

MSZ wycofuje się z ułatwienia procedury wizowej

04.07.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W połowie czerwca pisaliśmy, że MSZ chce ułatwić imigrację do Polski obywatelom ponad 20 państw. Jak jednak wynika z informacji pozyskanych przez Dziennik Gazeta Prawna, rząd odpuszcza prace nad tym rozporządzeniem. Projekt, formalnie będący w fazie uzgodnień od 19 czerwca, ma nie być dalej procedowany.

MSZ chciał w ten sposób doprowadzić do przyjazdu „nie mniej niż 400 tys. osób rocznie” z tych kierunków.

Projekt ma czysto techniczny charakter, ale zaczął budzić nieuzasadnione emocje w kampanii, co odbiło się na jego odbiorze medialnym, dlatego nie będzie dalej procedowany

 stwierdził rozmówca „DGP” z kręgów rządowych.

Przypomnijmy. W projekcie MSZ przewidziano rozszerzenie uproszczonej procedury ubiegania się o wizę nie tylko na obywateli Ukrainy i Mołdawii, ale także wielu pozaeuropejskich państw. Miały być to zarówno kraje z regionu Kaukazu: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja jak i Bliskiego Wschodu: Arabia Saudyjska, Iran, Katar, Kuwejt, Turcja, ZEA. Prócz nich wymieniono również państwa raz położone w dalszej części Azji: Pakistan, Indie, Tajlandia, Kazachstan, Uzbekistan, Wietnam. W gronie krajów, których obywateli ma dotyczyć uproszczona procedura znalazła się także afrykańska Nigeria.

Uproszczone procedura umożliwienia ubieganie się o wizę, także w celu pracy, bezpośrednio w MSZ, a nie w konsulacie.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA