Bramka na boisku

Mała wieś w Wielkopolsce otrzymała teren sportowo-rekreacyjny. I to za darmo

12.01.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W grudniu ubiegłego roku gmina Gostyń otrzymała grunt w miejscowości Kosowo. To teren sportowo-rekreacyjny, na którym znajduje się między innymi boisko sportowe i plac zabaw. Teren o powierzchni 1 hektara i 14 arów został przekazany gminie nieodpłatnie przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nareszcie będzie można zacząć działać na tym terenie, jak na swoim

– mówi sołtys Jarosław Pecolt.

Teren ten wciąż wymaga jednak remontu, co prawdopodobnie zostanie dokonane w czynie społecznym. Już wcześniej zakupiono m.in. nowe ogrodzenia i kostkę brukową. Sołtys liczy na solidarną pomoc ze strony mieszkańców.

Planowane jest także przeznaczenie części tego terenu na miejsce do organizacji ognisk lub grilla. Na zamontowanie na boisku czekają także dwie otrzymane w ubiegłym roku od OSiR bramki.

Przy boisku sportowy ma znaleźć się także nowy plac zabaw dla dzieci, który dotychczas znajdował się przy drodze powiatowej, na początku wsi (na terenie również należącym do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa).

Na porządkowanie terenu otrzymanego od KOWR mają zostać przeznaczone pieniądze z funduszu sołeckiego. W sumie w 2023 roku Kosowo ma otrzymać ok. 23 400 z budżetu gminy Gostyń.

Nieodpłatne przekazanie gruntów przez KOWR może nastąpić na wniosek jednostki samorządowej skierowany do właściwego oddziału terenowego KOWR. Na uzyskanych przez samorządy lokalne gruntach powstają m.in. szkoły, boiska sportowe, place zabaw, tereny rekreacyjne, a także obiekty użyteczności publicznej. Na otrzymanych gruntach samorządy muszą jednak realizować zadania precyzyjnie określone w umowie z KOWR. 

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA