Elektrownia atomowa

Kryzys nie zmienił zdania Niemców co do atomu. Wkrótce koniec energetyki jądrowej w tym kraju

21.12.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) poinformował w środę w Berlinie o zaplanowanym wycofaniu się Niemiec z energetyki jądrowej w połowie kwietnia 2023 roku. Ostateczną decyzję w tej sprawie miał podjać kanclerz Olaf Scholz (SPD) – informuje portal dziennika „Die Welt”.

Habeck odrzucił wezwania polityków ze współrządzącej partii FDP (liberałowie), którzy chcą przedłużenia pracy niemieckich elektrowni atomowych.

Decyzja miała zapaść po spotkaniu z ministrem transportu Volkerem Wissingiem (FDP). Podkreślił, że kanclerz Scholz „nareszcie” postanowił, że elektrownie będą eksploatowane tylko do końca tej zimy, ale „nie później”.

Trzy ostatnie działające na terenie Niemiec elektrownie jądrowe miały pierwotnie być wyłączone z końcem 2022 roku – przypomina „Welt”.

Ze względu na kryzys energetyczny, który nastąpił w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pracę elektrowni wydłużono decyzją rządu do 15 kwietnia.

FDP jest nadal zdania, żeby przedłużyć żywotność trzech pozostałych elektrowni jądrowych poza kwiecień 2023 roku

– podkreślił we wtorek sekretarz generalny FDP Bijan Djir-Sarai. Jak podkreśla, jego partię niepokoją rosnące ceny prądu, a także emisja CO2 wynikająca ze spalania węgla.

MD/źródło: PAP

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA