pociąg Deutsche Bahn

Koniec strajków pracowników niemieckiej kolei. Kapitulacja Deutsche Bahn

27.03.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Porozumienie płacowe pomiędzy związkiem zawodowym maszynistów GDL oraz niemiecką koleją Deutsche Bahn, zakończyło serię strajków. Umowa między Deutsche Bahn a związkiem maszynistów ma gwarantować spokój od strajków do 2026 roku – podaje Deutsche Welle.

Po trwających od miesięcy strajkach na kolei związek maszynistów GDL i Deutsche Bahn wreszcie nawiązali porozumienie. DB zgodziło się na 35-godzinny tydzień pracy od 2029 roku z pełnym wynagrodzeniem. Pracownicy którzy będą dobrowolnie pracować w większym wymiarze godzin mają otrzymywać o 2,7 proc. wyższe wynagrodzenia za każdą dodatkową godzinę w tygodniu.

Pracownicy mają też premię inflacyjną w wysokości 2850 euro i otrzymać podwyżki łącznie o 420 euro miesięcznie w dwóch etapach – w tym roku i w przyszłym roku.

Deutsche Bahn ocenia porozumienie jako inteligentny kompromis, bo zapewnia on jej spokój od strajków aż do początku 2026 roku.

MD/źródło: Deutsche Welle

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA