Siedziba spółki Amazon w Californi

Kolejna tura masowych zwolnień w Amazonie. Pracę straci prawie 10 tys. osób

21.03.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Na początku roku Amazon zlikwidował ponad 18 000 miejsc pracy. Na tym jednak nie poprzestaje. Według Bloomberga firma dołączyła do niedawnej fali zwolnień w sektorze IT i właśnie zwolniła kolejne 9000 pracowników. Zwolnienie kolejnych 10 000 pracowników ogłosiła również Meta, firma macierzysta Facebooka.

Redukcje mają dotknąć pracowników zatrudnionych w działach reklamy, chmury obliczeniowej i związanych z kanałem Twitch – podała agencja Reutera. Mają one wynikać z „konieczności racjonalizacji kosztów”, a także – jak napisał szef firmy Andy Jassy w skierowanym do pracowników komunikacie – „niepewności dotyczącej najbliższej przyszłości”.

Spowodowane wysoką inflacją podwyżki stóp procentowych w USA odbiły się zarówno na wydatkach konsumentów jak i korporacji. Dla wielu firm z różnych sektorów oznaczało pogorszenie perspektyw. W efekcie przedsiębiorstwa zaczęły redukować zatrudnienie. Zdaniem ekspertów z firmy rekrutacyjnej Challenger od 2009 roku w amerykańskiej gospodarce nie było tak dużych zwolnień.

Według danych amerykańskiego Biura Statystyki Pracy w lutym inflacja CPI (indeks cen dóbr konsumpcyjnych) w USA obniżyła się do 6,0 proc. wobec 6,4 proc. odnotowanych w styczniu.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA