Gra mobilna Call of Duty studia Activision

Gry Activision Blizzard dostępne na platformie konkurencji. To cena za największą fuzję w dziejach

22.08.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Twórca „Call of Duty” Activision Blizzard sprzeda swoje prawa do transmisji strumieniowej jednemu ze swoich największych konkurentów – francuskiemu Ubisoftowi. Chce w ten sposób uzyskać zgodę brytyjskiego organu antymonopolowego na sprzedaż firmy wartej 69 miliardów dolarów Microsoftowi.

Na początku 2022 roku Microsoft ogłosił największą transakcję w historii branży gier wideo – fuzję z Activision Blizzard, wydawcą takich gier jak Diablo czy Call of Duty. Przejęcie zostało jednak zablokowane przez brytyjskiego regulatora, który obawiał się, że amerykański gigant komputerowy uzyska zbyt dużą kontrolę nad rodzącym się rynkiem gier w chmurze.

Po miesiącach sporów brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków podał we wtorek, że utrzymał swoją pierwotną decyzję o zawetowaniu umowy, zmuszając Microsoft do przedstawienia nowych warunków.

W ramach zrestrukturyzowanej umowy Microsoft nie będzie mógł wydawać gier Activision, takich jak „Overwatch” i „Diablo”, wyłącznie we własnej usłudze przesyłania strumieniowego w chmurze — Xbox Cloud Gaming.

Zamiast tego francuski rywal z branży – Ubisoft nabędzie prawa do przesyłania strumieniowego w chmurze dla istniejących gier Activision na PC i konsole oraz wszelkich nowych gier wydanych przez Activision w ciągu najbliższych 15 lat. W związku z poprzednią umową, w Europie Ubisoft otrzyma niewyłączną licencję na prawa do gier Activision.

Microsoft podał we wtorek, że uważa swoją nową propozycję za „zasadniczo nową” i oczekuje, że zostanie zweryfikowana przez Urząd do 18 października.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA