Fotobalkonika. Najnowszy krzyk mody w OZE

24.11.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku hurtowym, coraz więcej osób i przedsiębiorstw szuka sposobów wykorzystania energii odnawialnej i obniżenia kosztów opłat za prąd. Jednym z takich rozwiązań jest fotobalkonika, która pozwala na przekształcenie własnego balkonu w miejsce, w którym będzie wytwarzana energia elektryczna

Fotobalkonika to innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd.

– mówi Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.

Dodatkowo, możliwość monitorowania wydajności fotobalkoniki z poziomu przeznaczonej do tego aplikacji pozwala użytkownikom na bieżąco kontrolować zużycie energii. Przyjęcie świadomego podejścia do korzystania z urządzeń elektrycznych przekłada się na efektywne zarządzanie energią i obniżenia rachunków za prąd. W zależności od wybranego wariantu mocy instalacji, rocznego zużycia oraz warunków, w jakich instalacja będzie pracować, zaoszczędzić można 21-40 proc.

Fotobalkonika to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą żyć bardziej ekologicznie, a jednocześnie korzystać z własnego źródła pozyskiwania energii. Wprowadzenie fotobalkoniki do naszej codzienności to krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, gdzie ekologia i oszczędność idą w parze. To rewolucja, która pozwala nie tylko oszczędzać, ale także dbać o planetę, co stanowi naszą wspólną odpowiedzialność i szansę na lepsze jutro.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazdka na balkonie.

MD/źródło: Cire.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA