Dino omija zakaz handlu w niedzielę

01.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Na skutek poszerzenia współpracy z DPD Polska, wszystkie 1700 sklepów sieci Dino stało się placówkami pocztowymi. Będzie można w nich zarówno odebrać jak i nadać paczki DPD. Dzięki temu będą otwarte także w niedziele niehandlowe.

Współpraca z siecią marketów Dino i powiększenie sieci DPD Pickup to odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów dotyczące wygody i elastyczności doręczeń

– tłumaczy DPD w komunikacie prasowym.

Dino stopniowo zwiększało liczbę sklepów otwartych w niedzielę. W lipcu bieżącego roku było to tylko 36 placówek, w ostatnią niedzielę listopada – już 300. Teraz będzie to możliwe we wszystkich 1700 sklepach.

Dino nie jest pierwszą siecią, która omija zakaz handlu w niedziele i święta, który został wprowadzony w 2018 roku.
Korzystanie z furtki umożliwiającej działanie w niedzielę dzięki pełnieniu zarazem funkcji placówki pocztowej zapoczątkowała sieć Żabka. Od lipca tego roku z tej luki w prawie korzysta także Biedronka. Obecnie również wszystkie sklepy sieci Lidl i Kaufland są otwarte w każdą niedziele.

Funkcję placówki pocztowej pełnią także sklepy z branży budowlanej, takie jak Leroy Merlin, Castorama, Jula oraz Bricomarche. W nich także zrobimy zakupy w niedzielę.

źródło: bankier.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA