Chorwacja i Grecja z najwyższą dynamiką PKB w UE.

07.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

W danych Eurostatu z III kwartału 2021 r. wyraźnie widać dalsze odbicie gospodarcze po pandemii państw UE. Jego wielkość jest związana z głębokością kryzysu sprzed roku.

Jak wynika z danych Eurostatu, w minionym kwartale dynamika PKB w UE wyniosła w ujęciu rocznym 4,1 proc. Niższa była dla samej strefy euro, gdzie wyniosła średnio 3,9 proc.

Widoczny jest bardzo szeroki rozstrzał pomiędzy państwami członkowskimi. Jest to związane z różną skalą załamania gospodarczego w III kwartale zeszłego roku. Polska z wynikiem 5,5 proc. znalazła się w tej lepszej części stawki. Największą dynamikę PKB w III kwartale tego roku miały Chorwacja (15,5 proc.) oraz Grecja (13,4 proc.).

Również pod względem kwartalnym Polska z wynikiem 2,3 proc. znalazła się powyżej średniej. Szybsze kwartalne tempo wzrostu odnotowano jedynie we Włoszech (2,6 proc.), Chorwacji i Grecji (2,7 proc.), Portugalii (2,9 proc.), Francji (3 proc.) i Austrii (3,8 proc.).

źródło: bankier.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA