Azjaci kupują coraz więcej przez internet. W ciągu czterech lat rynek online osiągnie tam wartość prawie 400 miliardów dolarów

15.11.2021
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Wedle najnowszych prognoz do 2025 roku wartość gospodarki internetowej w Azji Południowo-Wschodnie się podwoi, osiągając poziom 363 miliardów dolarów. Tylko w tym roku wydatki online w regionie wzrosły o 49 proc., Według raportu rocznego Google, Temasek Holdings i Bain & Co. e- konsumenci wydali w sieci 174 miliardy dolarów. Od początku pandemii COVID-19 w Azji Południowo-Wschodniej przybyło ponad 50 milionów nowych użytkowników Internetu. Większość z nich pochodzi z Tajlandii i Filipin.

Tylko w tym roku wartość towarów brutto (GMV) w handlu elektronicznym wzrośnie w Azji Południowo-Wschodniej o 62 proc. Przewiduje się, że obroty online firm związanych z chińskim gigantem Alibaba Group w 2025 roku osiągną wartość 234 miliardów dolarów, czyli 64 proc. całkowitej szacowanej cyfrowej wartości GMV dla całego regionu wynoszącej 363 miliardy dolarów.

Największą gospodarkę cyfrową regionu stanowi obecnie Indonezja. Do 2025 wydatki jej mieszkańców na zakupy online wzrosną dwukrotnie i mogą osiągnąć poziom nawet 146 miliardów dolarów. Indonezja może jednak zostać wyprzedzona przez Wietnam, który w ciągu następnych 4 lat ma szansę nawet potroić wartość towarów brutto w handlu elektronicznym.

Źródło: Forsal

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA